Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Męski Kameralny Zespół Śpiewu Cerkiewnego Partes

 
Zapraszamy na fascynującą podróż w świat śpiewu cerkiewnego. Jego unikalna duchowa i muzyczna głębia łączy historię Rzeczpospolitej Obojga Narodów i dawnej Rusi. W każdej jego frazie brzmi piękno Boskiego Stworzenia, piękno melodyki języka cerkiewnosłowiańskiego, piękno kresowej duchowości, i w rezultacie - piękno człowieka i jego głosu - jedynego w świecie instrumentu stworzonego ręką samego Boga. LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 zespol_spiewu_cerkiewnego_partes.jpg

Kolejne albumy płytowe zyskały entuzjastyczne recenzje specjalistycznej krytyki. Działalność zespołu została przez media okrzyknięta „poznańskim fenomenem”, co zaiste podkreśla jego wyjątkowość - także w wymiarze geograficznym. Koncerty zespołu „Partes” to wyrafinowany śpiew, w który integralnie wpleciona jest pasjonująca opowieść o dziejach cerkiewnych śpiewów. Obok przesyconego bogactwem dźwiękowych barw śpiewu wielogłosowego, rozlegają się spektakularne, solowe popisy wokalne. Przedstawiane są przykłady przenikania kultur na kresowym pograniczu dawnej Polski.

Artyści występują odziani w specjalnie zaprojektowane stroje, inspirowane staroruskim stylem monastycznym. Występy wywołują u publiczności wysoki poziom emocji i swoiste katharsis. „Partes” nagradzany jest owacjami, a po koncertach - słuchacze mogą liczyć na spotkanie z dyrygentem i artystami. W dziedzinie badań, dyrektor artystyczny i twórca projektu - Michał Łaszewicz - współpracuje od lat z ikoną cerkiewnej muzykologii, twórcą metod dekryptażu dawnych notacji - prof. Anatolijem Konotopem z Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie. W uznaniu wokalnego potencjału, jako jeden z nielicznych zespołów na świecie, „Partes” otrzymał osobistą zgodę Profesora na nagranie i wykonywanie owoców jego prac. Zespół jest laureatem XXXVII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Cerkiewnej „Hajnówka 2018”.

Jako pierwszy od lat zespół z Polski stanął na podium kategorii chórów profesjonalnych tej wielce prestiżowej imprezy kulturalnej. Zespół „Partes” jest unikatem na polskim rynku artystycznym. Tworzą go profesjonalni wokaliści, doświadczeni muzycy - artyści scen muzycznych. Długolotnie przygotowania pozwalają na dostosowanie repertuaru do wydarzenia, Państwa oczekiwań jak i specyfiki miejsca, w którym ma się odbywać występ. Pełne specyficznego kolorytu brzmienie sprawia, iż obcowanie z dźwiękami „Partes” to jedyne w swoim rodzaju doznanie estetyczne.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony