Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Wiktor Michał Kowalski - Baryton, aktor, kompozytor, puzonista, dziennikarz, prezenter i malarz.

 
Urodził się 30 kwietnia 1992 roku w Kielcach. W wieku 6 lat został kantorem w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Wiernej Rzece. Dwa lata później rozpoczął edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II-go stopnia im. Ludomira Różyckiego w Kielcach w klasie puzonu prof. Józefa Gilewskiego, a następnie Adama Chmielewskiego.LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 wiktor_kowalski.jpg

Po ukończeniu matury 2011/2012r został studentem na Wydziale Wokalno-Aktorskim Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie śpiewu prof. dr hab. Ryszarda Wiesława Bednarka,  a w 2014 roku został przyjęty na Wydział Kompozycji Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Obecnie jest studentem ostatniego roku studiów na Uniwersytecie Muzycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w klasie śpiewu prof. Ryszarda Cieśli.

Umiejętności dziennikarskie oraz sztukę prezenterską rozwija na II roku studiów magisterskich w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna.

Laureat i uczestnik wielu konkursów i kursów Międzynarodowych w zakresie sztuki wokalnej: m.in. w Dusznikach Zdroju – Dyplom Mistrzowski za reprezentowany poziom, Międzynarodowy Konkurs Wokalny Złote Głosy – Nagroda Fundacji Bednarska za wybitne walory głosowe oraz I wyróżnienie oraz szereg nagród i wyróżnień na ogólnopolskich konkursach instrumentalnych.

Współpracował z Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej, Expact Philharmonic Orchestra pod batutą asystenta Deutsche Opera Julienem Salemkourem. Koncertował i jako konferansjer prowadził koncerty między innymi  w Filharmonii Pomorskiej, Narodowej Orkiestrze Polskiego Radia, Filharmonii Świętokrzyskiej, w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym im. Stanisława Moniuszki przy Teatrze Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, na Zamku Króla Jana III Sobieskiego w Wilanowie.

Koncertuje również na uroczystościach o charakterze patriotyczno-religijnym na terenie całej Polski oraz organizuje własne koncerty połączone z wystawami swoich obrazów współpracując przy tym z telewizją. Otwierał jako konferansjer szlak Polsko-Chiński w Warszawie podczas wizyty w Polsce Prezydenta Chin w Polsce. Stypendysta Miasta Stołecznego Warszawa im. Jana Pawła II.
 
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony