Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Szymon Jędruch - tenor 

Urodził się i wychował w Stalowej Woli. W sierpniu 2008 r. wystąpił w swoim rodzinnym mieście w ramach XVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego Stalowa Wola - Rozwadów, na którym został uhonorowany tytułem Ambasadora Stalowej Woli. Ukończył Akademię Muzyczną w Łodzi im. G. i K. Bacewiczów, na wydziale wokalno – aktorskim w klasie prof. Piotra Micińskiego.

Doskonalił warsztat wokalny na kursach mistrzowskich u Ingrid Kremling – Niemcy, Terasa Żylis – Gara – Polska, Ryszard Karczykowski – Polska, Renate Weninger – Austria Włodzimierz Zalewski - Polska. Finalista III Ogólnopolskiego Konkursu Wykonawstwa Muzyki Operetkowej I Musicalowej im. Iwony Borowickiej w Krakowie(2008 r.) Uczestnik X Wielkiego Turnieju Tenorów w Szczecinie 2008,r. Po ukończeniu studiów został zaangażowany jako solista do Opery Na Zamku w Szczecinie gdzie w sezonach 2002-2004 śpiewał m.in.

Tamino – „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta, oraz w operach „Carmen” G. Bizeta, „Cyrulik Sewilski” G. Rossiniego, „Straszny dwór”, „Halka”, „Flis” St.. Moniuszki a także Boniego w „Księżniczce Czardasza” E. Kalmana, Ottokara w „Baronie Cygańskim” J. Strauss, w „Wesołej Wdówce” F.Lehara, „Clivii” N. Dostala. W ramach obchodów roku mozartowskiego (2006) odbył tournee w Niemczech z Teatrem Muzycznym w „Łodzi oraz Agencją K-Promotion jako Tamino w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta, premiera 27 stycznia 2006 w Monachium. W tym samym roku z Operą Nova w Bydgoszczy i z Agencja „Schlote” odbył tournee po Austrii i Niemczech jako Astromonte w „Kamieniu Filozoficznym”

W.A. Mozart&co, premiera w Kleine Festspilhaus 27.10.2006 w Salzburgu. Od września 2006 jest solistą Teatru Muzycznego w Łodzi gdzie śpiewa m.in. partie Orfeusza w „Orfeuszu w piekle” J. Offenbacha, Sou Chounga w „Krainie Uśmiechu” F.Lehara, Alfreda w „Zemście Nietoperza”, Caramello w „Nocy w Wenecji” i Ottokara w „Baronie Cygańskim” J. Straussa, Adama w Ptaszniku z Tyrolu K Zellera, Daniłłę w „Wesołej Wdówce” F.Lehara. Z Teatrem Muzycznym w kolejnych sezonach śpiewał w koncertach noworocznych w ramach tournee na terenie Niemiec i Belgii. W maju 2007 współpracował z Operą Wrocławską przy realizacji superwidowiska-opery G. Donizettiego „Napój Miłosny” jako cover partii Nemorina.

Współpracował z Operą Śląską w Bytomiu jako Tamino w „Czarodziejskim Flecie” W.A. Mozarta i Operą Na Zamku w Szczecinie jako Tamino „W krainie Czarodziejskiego Fletu” i Boni w Księżniczce Czardasza E.Kalmana. W czerwcu 2009 r. ponownie wziął udział w XI Wielkim Turnieju Tenorów w Szczecinie. Wykonuje muzykę operową, operetkową, oratoryjną i kameralną.

Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.

Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony