Absolwent AMFC w Warszawie. Solista Teatru Wielkiego w Warszawie od 1983 r. do dziś. Członek zespołu muzyki dawnej „Bornus Consort” w latach 83-87. Laureat II nagrody na Międzynarodowym Konkursie wokalnym w 's-Hertogenbosh w Holandii w 1986 r.
Stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki w Hochschule fuer Music und Darstellende Kunst we Wiedniu w sezonie 88/89.
Profesor sztuk muzycznych, w latach 2005-2008 Dziekan Wydziału Wokalnego AMFC, w latach2008-2012 Prorektor ds. dydaktyki Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina. Ponownie wybrany na funkcję Dziekana Wydziału w roku 2012, przeprowadził reformę dydaktyczną wydziału przywracając mu kształt wokalno-aktorski.
Szef artystyczny Filharmonii im. Romualda Traugutta, towarzystwa patriotycznego założonego w 1983 przez muzykologa i krytyka muzycznego Tadeusza Kaczyńskiego. Organizator i dyrektor artystyczny Festiwali Filharmonii im. Romualda Traugutta: Festiwalu Pasyjnego „Crucifixus est…”, Festiwalu Pieśni Kompozytorów Polskich, Festiwalu Pieśni Europejskiej, Festiwalu Poezji Polskiej.
W roku 1997 za działalność w Filharmonii otrzymał wyróżnienie Niezależnej Fundacji Popierania Kultury Polskiej POLCUL FOUNDATION w Australii. W roku 2010 – Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.
Reżyser spektakli muzycznych:
w tym oper: „Straszny Dwór (Chicago 2007) i Cosi fan tutte (2011 – Gorzów Wlk, 2012 Teatr Wielki w Warszawie, Sewilla, Stambuł, 2013 Kielce, Rzeszów), "Don Giovanni" (Kielce 2014)
„Pieśń ujdzie cało ...” i „Nie całkiem Straszny Dworek” (Repr. Zesp. W. P.),
„Podnieś rękę Boże Dziecię”, „Warszawskie Dzieci”, „Patrz Kościuszko na nas z nieba” i „Witaj, Majowa Jutrzenko” (Filh. im. R. Traugutta),
„Orfeusz i Eurydyka w Krainie Tęczy” (Teatr Nowy i Teatr Żydowski).
Nagrał do zbiorów archiwalnych Polskiego Radia pieśni Moniuszki, Paderewskiego, Szymanowskiego, Schuberta, Schumanna, Mahlera, Straussa i Ravela. W roku 1998 nagrał z Filharmonią Traugutta pieśni okresu odzyskania Niepodległości sprawując zarazem kierownictwo muzyczne (Studio Hard Record).