Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Regionalne Towarzystwo Muzyczne

W roku 2000 grupa miłośników muzyki działających w Kutnie powołała do życia Regionalne Towarzystwo Muzyczne. Głównym inicjatorem, a także pierwszym prezesem Towarzystwa był Jarosław Domagała. Od 2003 roku funkcję prezesa RTM pełni Radosław Rojewski.

Od chwili powstania i rozpoczęcia działalności RTM swą siedzibę ma w Młodzieżowym Domu Kultury w Kutnie przy ul. Staszica 8, z którym na stałe współpracuje realizując m.in. szereg projektów, festiwali i imprez cyklicznych, które na stałe wpisały się w kalendarz imprez o charakterze nie tylko lokalnym ale i ogólnopolskim. Ważnym ogniwem działalności RTM jest działający od chwili jego powstania chór czterogłosowy-mieszany „Speranza”, który na przestrzeni lat rozwinął swą działalność na tyle aby na stałe wpisać się w muzyczną historię miasta. Chór stanowi chlubną wizytówkę promującą i propagującą śpiew wielogłosowy nie tylko wśród mieszkańców Kutna, uświetniając niemalże wszystkie najważniejsze uroczystości religijne i patriotyczne ale i poza jego granicami. Opiekunami chóru są Joanna Domagała i Cezary Górczyński.

Celem RTM jest propagowanie muzyki wśród szerokiego kręgu odbiorców, zarówno przez kultywowanie polskich tradycji muzycznych, jak i popularyzację śpiewu wśród dzieci, młodzieży i dorosłych. Owocem działalności są liczne koncerty, warsztaty muzyczne i festiwale, wśród nich imprezy cykliczne, jak np. Kutnowskie kolędowanie, Wagarowisko, Muzyczne lato w mieście, Śpiewajmy Niepodległej, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Kwietnik.

Tradycją stały się koncerty arii operowych i operetkowych, organizowane przy Muzeum Regionalnym w Kutnie, we współpracy z Anną Jeremus-Lewandowską. W jubileuszowym roku 2010, w którym RTM obchodzi 10-lecie działalności, spełnia się nasze marzenie – na scenie muzycznej Kutna odbędzie się pierwszy festiwal muzyki klasycznej I Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010.
Kontakt telefoniczny RTM w Kutnie nr 24-254-79-37.

Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony