Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Piotr Płuska - baryton

 
Śpiewak, aktor, pianista, pedagog śpiewu, realizator dźwięku, logopeda. Ukończył studia magisterskie i doktoranckie na Wydziale Wokalno-Aktorskim w Akademii Muzycznej im G. i K. LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 piotr_pluska.jpgBacewiczów w Łodzi w klasie śpiewu prof. Włodzimierza Zalewskiego a także studia podyplomowe na Uniwersytecie Łódzkim z zakresu logopedii medialnej i ogólnej. W latach 2008-2009 Stypendysta Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Absolwent Państwowego Liceum Muzycznego im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie akordeonu (w latach 1999-2003 laureat ogólnopolskich i międzynarodowych konkursów akordeonowych). W 2017 r. odznaczony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego medalem "Zasłużony dla kultury polskiej".

Zadebiutował w 2007 r. rolą Hrabiego Almavivy w spektaklu studenckim "Wesele Figara" Mozarta na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Swoje umiejętności wokalne doskonalił na kursach mistrzowskich u prof. Włodzimierza Zalewskiego, Paula Esswooda, Heleny Łazarskiej, Mirelle Alcantara. W ramach współpracy polsko-niemieckiej występował w Kammeroper Schloss Rheinsberg, a polsko-włoskiej : Teatro Politeama w Palermo, Teatro del Giglio w Lucca, Teatro Goldoni w Livorno, Teatro Verdi w Pizie, Teatro Alighieri w Ravennie, Auditorium al Duomo we Florencji. Artysta gościł na scenach w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Wrocławskiej, Filharmonii Łódzkiej. Związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Gdyni i Teatrem Muzycznym Roma w Warszawie. Występował pod dyrekcją między innymi  Elio Boncompagniego, Jose Maria Florecio oraz reżyserów: Waldemara Zawodzińskiego, Wojciecha Adamczyka, Michała Znanieckiego, Tomasza Koniny, Simone Zeisberg - Meiser.

Na co dzień kreuje główne role w większości spektakli Teatru Muzycznego w Łodzi w tym m.in. Piłata w Jesus Christ Superstar, Padre w Człowieku z La Manchy. Gra również Frollo w musicalu Notre-Dame de Paris wystawianym w Teatrze Muzycznym w Gdyni.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony