Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Natalia Kovalenko – sopran

 
Urodziła się na Ukrainie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie. Pierwszą poważną nauczycielką śpiewu od 15 roku życia artystki była Natalia Zacharczenko – Profesor  Akademii Muzycznej im. P. Czajkowskiego w Kijowie, jedna z najwybitniejszych Profesorów Śpiewu na Ukrainie. Akademię ukończyła z wyróżnieniem otrzymując dyplom śpiewu klasycznego oraz uprawnienia do nauczania śpiewu.LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 natalia_kovalenko.jpg

Występowała na Ukrainie obecnie w Polsce i w Europie. Udzielała lekcji śpiewu i gry na fortepianie. Od kilku lat mieszka w Polsce, która stała się jej drugą Ojczyzną. W 2010 roku założyła w Polsce Agencję Artystyczną, która miała na celu nawiązanie relacji kulturowych pomiędzy Ukrainą a Polską. Organizowała zarówno pojedyncze koncerty, jak i całe ich cykle. Współpracuje z czołowymi artystami polskiej sceny muzycznej i estrady oraz występuje na jednej scenie min. obok takich artystów jak Kira i Andrzej Płonczyńscy, Krzysztof Cwynar, Bohdan Łazuka, Jan Zakrzewski czy Wiesław Bednarek.

Ceni sobie utwory niepozbawione wartościowej treści i emocji, dba o to, aby zaśpiewane przez nią utwory przemawiały do serc wszystkich słuchaczy. Natalia to sopranistka, która swoją ujmującą barwą głosu, poczuciem estetyki muzycznej i wrażliwością duszy przenosi słuchaczy w niezwykły świat muzyki. Wykonuje zarówno repertuar klasyczny, jak i rozrywkowy. Koncertuje w Polsce, Europie i na Ukrainie jest też jurorem na wielu konkursach i festiwalach. Stale poszukuje doskonałości w sobie i innowacji w sztuce. 

Należy dodać, że artystka jako jedyna została wybrana i poproszona przez Andrzeja Płonczyńskiego do cyklów koncertów poświęconych Annie German, za wyjątkową wrażliwość i kunszt artystyczny.

Od 2017 roku jest koordynatorem i ambasadorem muzyki Moniuszki na Ukrainie.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony