Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Mariusz Derewecki prof. AM

 

Jest absolwentem Akademii Muzycznej im. I.J.Paderewskiego w Poznaniu, gdzie początkowo studiował w klasie skrzypiec prof. Igora Chaczbabiana, następnie prof. Jadwigi Kaliszewskiej.

Był członkiem Orkiestry Kameralnej „Amadeus’ pod dyrekcją Agnieszki Duczmal (1987- 1991). Od 1993 roku jest związany z Poznańskim Zespołem Kameralnym „Tutti e Solo”, a od 1995 roku współpracuje z Janem Staniendą i jego Orkiestrą Kameralną „Wratislavia”. Tworzy duet kameralny z pianistką Anną Organiszczak. Jest założycielem Poznańskiej Orkiestry Kameralnej złożonej z pedagogów, absolwentów i studentów poznańskiej uczelni muzycznej, od 2008 roku działającej jako Poznańska Orkiestra Kameralna Orchestra Nova.

Koncertuje w kraju i zagranicą występując jako solista z orkiestrami symfonicznymi i kameralnymi pod dyrekcją: Andrzeja Borejki, Renarda Czajkowskiego, Bohdana Jarmołowicza, Wojciecha Michniewskiego, Ewy Michnik, Grzegorza Nowaka, Marka Tracza, Teresy Krasowskiej i in. Współpracuje z triem jazzowym w składzie: Wojciech Olszewski- klawisze, Krzysztof Przybyłowicz- perkusja, Zbigniew Wrombel- kontrabas. Z tą formacją prezentuje 24 Kaprysy Niccolo Paganiniego. Dokonuje nagrań radiowych, telewizyjnych i płytowych. W roku 1996 firma Dorian Discovery wydała CD Jewels of the Polish Baroque, z udziałem zespołu „Tutti e Solo” Ten sam zespół ( B.Mucha, M.Derewecki, E.Pachucka- Mazurek, L.Ziółko) zarejestrował muzykę na płycie multimedialnej Zamek królewski w Warszawie. W 2004 roku ukazał się krążek CD opublikowany przez Acte Preable, zatytułowany Henryk Opieński. Complete Songs. Chamber Works. z zapisem dwóch kompozycji na skrzypce i fortepian w realizacji Mariusza Dereweckiego i Anny Organiszczak. Duet ten w 2006 roku nagrał także płytę Sonaty. G.Bacewicz, S.B.Poradowski, opublikowaną przez poznańską Akademię Muzyczną.

Mariusz Derewecki jest profesorem Akademii Muzycznej w Poznaniu. Do roku 2012 piastował w tej uczelni funkcję kierownika Międzywydziałowego Studium Kameralistyki, a od 2013 roku, jest kierownikiem Katedry Instrumentów Smyczkowych, Harfy i Gitary. Od roku 2010 jest również profesorem Akademii Sztuki w Szczecinie.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony