Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

dr hab. Maja Urbanek-Jaworowicz, prof. AM - mezzosopran


Urodziła się w Olsztynie. Edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia w swoim rodzinnym mieście, w klasie fortepianu. W 1989 ukończyła studia wokalne w Akademii Muzycznej w Poznaniu, w klasie śpiewu solowego prof. Ewy Wdowickiej.

Już w czasie studiów rozwijała szeroką działalność koncertową, specjalizując się w wykonawstwie muzyki kameralnej i oratoryjno-kantatowej. Współpracowała z wieloma wybitnymi dyrygentami, między innymi: A.Duczmal, S.Stuligroszem, W.Szymańskim, M.Dondajewskim, W.Michniewskim, M.Pijarowskim i A.Borejko.

Poza występami w Polsce koncertowała w Belgii, Danii, Finlandii, Francji, Holandii, Hiszpanii, na Łotwie, w Niemczech, Norwegii, Rosji, Wielkiej Brytanii i we Włoszech.

Współpracuje z filharmoniami w całym kraju. W swym dorobku artystycznym ma nagrania radiowe, telewizyjne i płytowe. Po ukończeniu studiów rozpoczęła pracę dydaktyczną oraz naukową i od 23 lat jest zatrudniona na Wydziale Wokalnym Akademii Muzycznej w Poznaniu. Od roku akademickiego 2007/2008 jest profesorem tej uczelni z tytułem doktora habilitowanego.

Jej studentki i absolwentki są finalistkami i laureatkami polskich i międzynarodowych konkursów wokalnych.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony