Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

dr Krzysztof Bednarek - tenor


Absolwent Akademii Muzycznej w Łodzi, gdzie studiował śpiew pod kierunkiem prof. Zdzisława Krzywickiego. Jest laureatem II Ogólnopolskiego Konkursu Śpiewaków Operowych im. Adama Didura, gdzie otrzymał drugą nagrodę.

Karierę solistyczną rozpoczął w 1982 r. w Teatrze Muzycznym w Łodzi. Od 1984 r. był Krzysztof Bednareksolistą Teatru Wielkiego w Łodzi. W sezonie 1995/96  został solistą Teatru Wielkiego Opery Narodowej w Warszawie. Następnie solista Teatru Roma i ponownie od 1999 r. Teatru Wielkiego w Łodzi. Od 2008 r. solista Opery Krakowskiej.

Odznaczony  Brązowym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis” i Odznaką Zasłużony Działacz Kultury. Jego repertuar obejmuje kilkadziesiąt czołowych partii napisanych na głos tenorowy, w operach takich kompozytorów jak: Bizet, Czajkowski, Donizetti, Puccini i przede wszystkim Verdi.

Występował wielokrotnie za granicą – na scenach Europy i całego świata m.in. zaśpiewał partię Księcia w Rigoletcie w Kammeroper w Wiedniu oraz partię Riccarda w Balu maskowym w Korei Południowej. W 1995 r. wziął udział Polskich Dniach Kultury w Osace (Japonia), gdzie zaśpiewał partię Jontka w Halce Moniuszki. Podczas tournée Teatru Wielkiego – Opery Narodowej po Japonii zaśpiewał partię Alfreda w Traviacie  G. Verdiego. Występował w partii Radamesa w Operze Kairskiej i w przedstawieniach plenerowych pod Piramidami. W Hongkongu wraz z Operą Narodową występował w partii Otella w Otellu G. Verdiego. W roku 2011 zaśpiewał cykl przedstawień Damy Pikowej P. Czajkowskiego w Izraelskiej Operze w Tel-Avivie, gdzie wystąpił w roli Hermana.

Jest pracownikiem naukowym Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony