Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Kamil Lis
 

LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 kamil_lis.jpgKamil Lis edukację muzyczną rozpoczął w Państwowej Szkole Muzycznej w Ostrowcu Świętokrzyskim. Następnie ukończył z wyróżnieniem Państwową Szkołę Muzyczną im. T. Szeligowskiego w Lublinie w klasie organów prof. Jadwigi Kowalskiej.

Jest tegorocznym absolwentem studiów magisterskich w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie prof. Sławomira Kamińskiego i as. Jakuba Pankowiaka. W roku akademickim 2014-2015 w ramach programu Erasmus był studentem Uniwersytetu Muzycznego w Wiedniu w klasie organów prof. Pier Damiano Perettiego. W 2015 roku odbył również staż na stanowisku organisty Katedry św. Piotra w Bolonii (Włochy).

Kamil Lis jest laureatem I miejsca na I Międzynarodowym Konkursie Organowym im. J. Naujalisa w Wilnie (2012), II miejsce ex aequo na Ogólnopolskim Konkursie Organowym "Hindemith - Karg-Elert - Reger" w Krakowie (2013) oraz jest finalistą II Międzynarodowego Konkursu Organowego w Katowicach (2014). Otrzymał stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego za osiągnięcia naukowe i artystyczne. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych m.in. przez Franza Danksagmullera, Gerharda Gnanna, Paolo Crivellaro, Jarosława Tumę oraz Martina Schmedinga. Koncertuje w kraju i za granicą.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony