Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Jakub Grabe-Zaremba
 

Jakub Grabe-Zaremba Absolwent Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. Ireny Albrecht, Konserwatorium w LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 jakub_grabe_zaremba.jpgTromsø (Norwegia) w klasie altówki prof. Mortena Carlsena ze specjalizacją muzyka kameralna w klasie prof. Ian'a Rudge oraz Hochschule für Musik und Theater w Hanowerze (Niemcy) w klasie Prof. Dr. Hatto Beyerle.


Lata 2003-2006 to kontrakt w Radio-Sinfonieorchester des SWR w Stuttgarcie. Od roku 2006 jest gościnnym koncertmistrzem grupy altówek Deutsche Philharmonie Merck w Darmstadt oraz Guest Associate Player w Orchestra Ensemble Kanazawa w Japonii.

Od 2008 roku pełni funkcję koncertmistrza grupy altówek Opery i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku oraz jest wykładowcą Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina na Wydziale Pedagogiczno-Instrumentalnym w Białymstoku, a także Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.

W sierpniu 2000 r. wspólnie z Kwartetem im. Witolda Lutoslawskiego, którego był pomysłodawcą i założycielem zdobył I. nagrodę w kategorii Kwartetu Smyczkowego oraz Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Wspólczesnej Muzyki Kameralnej im. Krzysztofa Pendereckiego w Krakowie.We wrześniu tego samego roku Kwartet Lutosławskiego zdobył III. nagrodę na konkursie Fundacji Rudolfa Hartunga w Braunschweigu (Niemcy).Wspólnie z Kwartetem Lutosławskiego jest również laureatem Nagrody Wojewody Pomorskiego za najlepszy debiut roku 2000.

Aktywna działalność w dziedzinie kameralistyki przejawia się współpracą z zespołami takimi jak: Alma Strings (Majorka), Ensemble Alquila w Hanowerze, Orchestra Ensemble Kanazawa w Japonii oraz kwartetemsmyczkowym im. Aleksandra Tansmana.  
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony