Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Iwona Tober

 

LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 iwona_tober.jpg
Iwona Tober rozpoczęła działalność sceniczną w Państwowym Zespole Ludowym  Pieśni i Tańca "Mazowsze", jako śpiewaczka – tancerka. Podczas kilkuletniej współpracy z Zespołem odbyła liczne tournee po Polsce, Rosji, Litwie, Francji, Belgii, Holandii, Niemczech, Szwajcarii, USA, Kanadzie i Japonii. Koncertując z "Mazowszem" wykonywała znaną solową, liryczną piosenkę "Ej, przeleciał ptaszek".

Zainteresowania wokalne rozbudzone w "Mazowszu" zaprowadziły artystkę do znanych mistrzów belcanta u których zgłębiała tajniki śpiewu. Ukończyła Akademię Muzyczną w Gdańsku w klasie śpiewu prof. Haliny Mickiewiczówny. W ramach przyznanego stypendium studiowała także w Hochschule für Musik und Theater w Hamburgu, w klasie śpiewu prof. Ingrid Kremling. Podczas mistrzowskich kursów wokalnych doskonaliła swoje umiejętności u włoskich mistrzów takich jak: Katia Riccarelli, Renata Scotto, Salvatore Fisichella i Ronaldo Panerei.

Jako studentka ostatniego roku, zadebiutowała na scenie Opery Bałtyckiej w Gdańsku, partią hrabianki Anastazji w "Księżniczce Czardasza" E. Kalmana. Zauważona przez Bogusława Kaczyńskiego, została zaproszona do współpracy i przez wiele lat występowała podczas rozmaitych koncertów i festiwali prowadzonych przez niezapomnianego miłośnika i eksperta muzyki klasycznej. Gościła na licznych festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą, między innymi wielokrotnie na „Europejskim Festiwalu im. J. Kiepury" w Krynicy, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. K. Jamroz w Busku-Zdroju, Międzynarodowym Festiwalu Muzycznym im. J. Offenbacha w Bad Ems w Niemczech, Festiwalu „Discover Poland" w Santa Monica w Kalifornii oraz „Baltic Festival" w Karlshamn w Szwecji.

Iwona Tober prowadzi bogatą działalność koncertową. Jej występy cieszą się ogromnym powodzeniem w Słowenii, Szwecji, w USA, Kanadzie, Chinach. Artzstka współpracuje z wieloma orkiestrami symfonicznymi i znakomitymi dyrygentami, obdarzona aksamitnym sopranem o ciepłej barwie świetnie czuje się w repertuarze operowym i operetkowym. Jej umiejetności i wdzięk sceniczny podbijają serca publiczności.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony