Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Galina Markowa

Galina Markowa urodziła się w Sankt Petersburgu(Rosja). Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat. Mając 10-13 lat zdobywała już pierwsze nagrody na Konkursach Młodych pianistów. Swoją edukację kontynuowała w słynnym Liceum Muzycznym przy Konserwatorium w im. P. I. Czajkowskiego w Moskwie. Następnie studiowała w Konserwatorium im. Rimskiego- Korsakowa w S. Petersburgu w klasie fortepianu prof. Witalia Berzona. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem w trzech specjalnościach: pianisty koncertującego, kameralisty i pedagoga. W 1989 roku wygrała konkurs Muzyki XX wieku w Sankt Petersburgu, czego następstwem były liczne zaproszenia na koncerty w Rosji,Czechach,Finlandii,Węgrzech i Polsce. Nagrywała dla Radia i TV w Sankt Petersburgu (Rosja), Białymstoku i Kielcach(Polska).

Gala Markowa od dzieciństwa wyróżniała się bardzo kreatywną osobowością. W wieku 9 lat została członkiem zespołu Teatr Dziecięcego „Wokół fortepianu”(S. Petesrburg), który już istnieje 35 lat i jest znany na całym świecie. Teatr ten prowadzi do dzisiaj wybitna osobowość -pedagog fortepianu- L. Boruchzon. Według własnego programu syntezy sztuk L. Boruchzon potrafi nauczyć dzieci improwizacji,kompozycji,co również pozwala bardziej kreatywnie traktowac naukę gry na fortepianie. W ten sposób powstał teatr,w którym dzieci pisały opery i musicale biorąc w nich udział jako aktorzy, śpiewacy,t ancerzy i pianiści. Teatr „Wokół fortepianu” jest zanany w Rosji i za granicą (USA, Izrael,Niemcy,Polska,Finlandia,kraje bałtyckie).Galina Markowa była jego solistką przez 15 lat od jego powstania.

W 1991roku po jednym z koncertów w Polsce została zaproszona do współpracy z PSM w Białymstoku gdzie z wielkim powodzeniem i zaangażowaniem kształci młodych muzyków aż do dziś. Jej wychowankowie wygrywają konkursy,dostają się na Wyższe Studia Muzyczne w Polsce i zagranicą. Jako pedagog przez kilka lat współpracowała ze znaną polską pianistką Ewą Pobłocką.

W swojej działalności pedagogicznej kładzie nacisk na harmonijne kształcenie osobowości młodego artysty,wykorzystuje wcześniejsze doswiadczenia. Celem jej metody jest nabycie umiejętności posługiwania się dźwiękiem jako środkiem komunikacji tak,aby młody artysta swoje indywidualne przeżycia potrafił przełożyć na zrozumienie kompozycji.
Ma ogromny dorobek artystyczny: współpracowała z Filharmonią Warszawską, Białostocką, gra recitale, koncerty z orkiestrą i koncerty kameralne, tworzy zespoły o różnym składzie instrumentalnym i wokalnym (duety, tria z fletem, saksofonem, akordeonem, perkusją, klarnetem) mając w swoim repertuarze muzykę od klasycznej, romantycznej przez współczesną do folkloru muzyki argentyńskiego kompozytora Astora Piazzolli. Swoje umiejętnosci doskonaliła na kursach u takich słynnych mistrzów jak: P. Gulda, N. Sztarkman, P. Lachert, E. Pobłocka, A. Tatarski, C. Stańczyk, S. Esztenyi (improwizacja), B. Halska, H. Fiore i M. Chołoniewski (muzyka komputerowa).Na Konkursach Kameralnych zawsze dostaje wyróżnienia jako najlepszy akompaniator. Od roku 2000 jest stale zapraszana jako juror na Międzynarodowe Konkursy Młodych Pianistów -Kompozytorów w S. Petersburgu.

Jej zamiłowaniem zawsze był i jest teatr. Jeszcze podczas pobytu w Rosji G. Markowa pracowała w Państwowym Teatrze muzycznym „Zazierkalje”(S. Petersburg). Później już w Polsce wzbogacała swoje doświadczenia związane z teatrem, biorąc udział w kursach i festiwalach teatru instrumentalnego, tanecznej improwizacji kontaktu, kompozytorskich-muzyki komputerowej.

Od roku 2008 Galina Markowa jest Dyrektorem Generalnym Fundacji Podlaskie Centrum Sztuki i Szkoły Muzycznej I i II st. im .F. Chopina przy w. w. Fundacji w Białymstoku. Mając wielkie doświadczenie artystyczne, pedagogiczne i organizacyjne, kontakty międzynarodowe, G. Markowa działa na rzecz rozwoju kulturalnego i artystycznego społeczności Podlasia.(www. centrumsztuki. rox.pl)

Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.

Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony