Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Frolic Duo Piano

 

LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 frolic_duo_piano.jpg
Frolic Duo Piano to wyjątkowy projekt, który współtworzą pianiści: Michał Chojnacki i Aleksandra Pazdyga. Początkowo był eksperymentalnym kolektywem mającym rozpowszechnić nieznane dotąd kompozycje fortepianowe inspirowane muzyką jazzową.

Z czasem projekt przerodził się w pasję poszukiwania nie tylko kolejnych utworów, ale i nowych rozwiązań brzmieniowych, także poprzez współpracę z innymi instrumentalistami. Dzięki Kamilowi Miszewskiemu (perkusja) oraz Rafałowi Różalskiemu (kontrabas) dokonali pierwszego w Polsce prawykonania utworu Calude’a Bollinga - Sonate for Two Pianists no 1.

Założeniem artystycznym duetu jest poszukiwanie w muzyce emocji, dzięki którym można udowodnić, że powinna ona łączyć, nie dzielić - nie tylko różne gatunki muzyczne.

Aleksandra Pazdyga – ukończyła Akademię Muzyczną im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi w klasie fortepianu dr hab. Mariusza Drzewickiego w 2018 roku. Obecnie jest uczestniczką stażu artystycznego w swojej uczelni macierzystej. Jest jedną z inicjatorek cyklu koncertów pt. „Fortepianowe mozaiki” oraz mistrzowskich kursów pianistycznych „Cieszyńskie spotkania z muzyką”.

Szczególną uwagę w jej działalności artystycznej zajmuje muzyka kameralna. Jest laureatką wielu konkursów, m.in.:  II nagrody na XVI Międzynarodowym Konkursie im. Juliusza Zarębskiego w Łomiankach, I nagrody na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Filadelfii we Włoszech, I nagrody na Międzynarodowym Konkursie Muzycznym „eMuse” w Atenach.

Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła pod kierunkiem wybitnych pedagogów, m.in.: Kevina Kennera, Dimitrija Ratsera, Stefki Perifanovej, Giovanniego Vitalettiego, Bernardino Costa Gonzaleza, Roberta Marata, Marioli Cieniawy, Marka Szlezera, Wolfganga Manza oraz Einara Smebye.

Michał Chojnacki – absolwent Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi w klasie dr. hab. Tomasza Bartoszka, absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Kutnie, gdzie kształcił się pod kierunkiem prof. Krystyny Hussar-Moczulskiej. Ma na swoim koncie wiele nagród i wyróżnień m.in.

I miejsce na uczelnianym konkursie na wykonanie koncertu z orkiestrą, co zaowocowało trzema koncertami z orkiestrą symfoniczną w Łodzi i Katowicach, III miejsce na VIII Międzynarodowym Konkursie Muzycznym w Filadelfii we Włoszech, wyróżnienie na II Turnieju Kameralnym w Bydgoszczy, wyróżnienie na XVI Międzynarodowym Przeglądzie Zespołów Kameralnych w Jaworze.

Współpracował z Teatrem Wielkim w Łodzi m.in. podczas światowej prapremiery opery Aleksandra Tansmana „Złote Runo” oraz z Big Bandem Akademii Muzycznej w Łodzi. Aktualnie współpracuje z Teatrem Muzycznym w Łodzi w spektaklu „Miss Saigon” oraz „Jezus Christ Superstar”, Teatrem im. S. Jaracza w Łodzi w spektaklu „Operetka” W. Gombrowicza.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony