Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

prof. Ewa Piasecka
 

Studia pianistyczne ukończyła  u prof. Anny Wesołowskiej-Firlej,klawesynowe – z wyróżnieniem  u prof. Leszka Kędrackiego w Akademii Muzycznej w Łodzi. Podczas I Ogólnopolskiego Konkursu Klawesynowego im. Wandy Landowskiej w Krakowie w 1985 roku zdobyła wyróżnienie. Występując z recitalem w Estradzie Młodych podczas XX Festiwalu Pianistyki Polskiej w Słupsku również otrzymała wyróżnienie. Dwukrotnie była laureatką  Międzynarodowego Konkursu Klawesynowego „Festival Estival de Paris „ w Paryżu ( w 1987 i 1989 roku ). Swoje umiejętności gry na fortepianie doskonaliła podczas kursu mistrzowskiego w Pradze, gry na klawesynie  u prof. H.Dreufus  w  Villacroze k/Nicei oraz w Antwerpii u prof. Jose van Immerssela.

Brała udział w wielu Festiwalach Muzyki Dawnej i Kameralnej organizowanych na terenie Polski m.in. w Festiwalu „ Jeunesses  Musicales „ w Częstochowie , w „Muzycznej Wiośnie” w Poznaniu , w „ Prezentacji Młodych Muzyków” w Opolu. Prowadzi  szeroką działalność koncertową w Polsce i poza jej granicami - w Niemczech, Belgii , Francji, Czechach i na Słowacji. Dokonała szeregu nagrań dla archiwum Polskiego Radia oraz Radia – Łódź, Radia Bydgoszcz. Wielokrotnie uczestniczyła w programach radiowych i telewizyjnych poświęconych muzyce dawnej.Jej artykuły dotyczące wykonawstwa muzyki dawnej umieszczane są w Poradniku Muzycznym oraz w Zeszytach Naukowych  Zespołu Szkół Muzycznych im. St..Moniuszki w Łodzi.


Nagrała płyty :
analogową - z K.A.Kulką oraz z orkiestrą „ Pro Musica”
CD: – Utwory kameralne  J.F.Haendla  ( wydana w Niemczech)
- Solowe  utwory klawesynowe - "Arcydzieła Muzyki Klawesynowej" wydana przez Polskie Nagrania
- Kolędy Polskie w aranżacji klasyczno-jazzowejW.Lemańskiego wydana przez Sony Music ( flet , kontrabas , klawesyn i śpiew )
- Utwory współczesne na płycie wydanej przez Akademię Muzyczną
- Sonaty barokowe  na fagot i klawesyn – „Come Prima”
- Sonaty  barokowe  na flet i klawesyn- płyta w przygotowywaniu do wydania 
           
Współpracuje z wieloma solistami – flecistami – Antonim Wierzbińskim i Katarzyną Przybylską, fagocistą- Krzysztofem Kamińskim ,wokalistami – Beatą Zawadzką-Kłos,Wojciechem Pospiechem, Dariuszem Paradowskim, skrzypkami- Konstantym Andrzejem Kulką,  wiolonczelistą i gambistą – Markiem Caudlem ( Anglia) oraz kontrabasistą – Grzegorzem Wieczorkiem. Wielokrotnie współpracowała z orkiestrą Filharmonii Łódzkiej a także z orkiestrami Filharmonii w wielu miastach Polski ( m.in. Jelenia Góra , Częstochowa ,Kielce )

Jako profesor, prowadzi klasę klawesynu w Akademii Muzycznej im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi oraz w Zespole Szkół Muzycznych im. St.Moniuszki w Łodzi. Od 2007 roku jest także kierownikiem Katedry Organów, Klawesynu i Muzyki Dawnej w Akademii Muzycznej w Łodzi. Od 2007 roku jest  Prezesem Łódzkiego Towarzystwa Muzyki Dawnej.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony