Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Elżbieta Wojsa – etnomuzykolog, piosenkarka, animatorka kultury

Ukończyła muzykologię i dziennikarstwo na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracowała i współpracowała z wieloma instytucjami, głównie kulturalnymi i oświatowymi (szkolnictwo, radio, teatr, agencje artystyczne, spółki z kapitałem zagranicznym).LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 elzbieta_wojsa.jpg

Przez blisko 30 lat śpiewała w zespołach rozrywkowych w kraju i za granicą za pośrednictwem agencji artystycznych (PAGART, Zjednoczone Przedsiębiorstwo Rozrywkowe, Stowarzyszenie Muzyków Rozrywkowych, Estrada i in.). Po „zejściu ze sceny” pracowała w Honorowym Konsulacie Łotewskim w Łodzi oraz w spółkach deweloperskich.

W 2002 roku przejęła po swoich poprzednikach w TPŁ organizację „Przeglądów Piosenki o Łodzi”, które organizowane są od 1992 roku. Współtworzy i organizuje ten konkurs, redaguje lub współredaguje wydawnictwa Towarzystwa Przyjaciół Łodzi z piosenkami o Łodzi (Śpiewnik Łódzki 2005, płyty „Moja Łódź” 2008,  „Spacer z Tuwimem 2013, „Okno do mojego miasta” 2017). Jest zapraszana do jury konkursów piosenki dziecięcej („Konkurs Kolęd”, „Konkurs Piosenki Europejskiej”, „Wygraj Sukces” i in).

Przed laty redagowała radiowe programy muzyczne, m.in. „Ogrody muzyczne”, cykl „Muzyka zaułków i podwórek” o łódzkich piosenkach robotniczych.

Brała czynny udział w seminariach i warsztatach Polskiego Folkloru Muzycznego i Warsztatach Regionalnych”, prowadziła „gościnie” lekcje dla uczniów PSM II st. w Łodzi i dzieci ze szkół podstawowych o muzycznej kulturze Łodzi, o folklorze łódzkim i łódzkich piosenkach.   Bywa gościem programów radiowych i telewizyjnych, w których opowiada o łódzkich piosenkach.

Odznaczona Honorową Odznaką "Zasłużony dla Kultury Polskiej" (2010) i Odznaką "Za Zasługi dla Miasta Łodzi" (2011). W maju 2017 r. w XV Plebiscycie „Kobieta Niezwykła 2017”, organizowanym przez Centrum Kultury Młodych w Łodzi, otrzymała tytuł „Kobiety Niezwykłej” za „kreatywność, empatię i pasję, które inspirują innych”. W uzasadnieniu nominacji m.in. czytamy: „….Wspiera i zachęca wszystkie dzieci do śpiewania, odkrywa talenty wokalne. (..) Scala środowisko łódzkich muzyków. Swoją determinacją i zaangażowaniem wspiera kulturę łódzką”.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony