Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Danuta Dudzińska – Wieczorek - sopran


Studia ukończyła z wyróżnieniem w 1992 roku w Akademii Muzycznejj w Łodzi na Wydziale Wokalno – Aktorskim w klasie śpiewu prof. Grażyny Krajewskiej – Ambroziak . Uczestniczyła w kursach oratoryjno - kantatowych „Wratislavia Cantans“ we Wrocławiu . Ukończyła Kurs Mistrzowski u niemieckiej śpiewaczki Ingrid Kremling . Brała udział w wielu konkursach. W Dusznikach Zdroju w 1992 otrzymała I wyróżnienie oraz nagrodę specjalną za wykonanie utworu kompozytora polskiego . Rok później zdobyła wyróżnienie na V Konkursie im. Ady Sari w Nowym Sączu. Brała udział w Wielkim Tygodniu Młodych Muzyków w Schwetzingen 96, organizowanym przez Niemieckie Radio w Stuttgarcie .


Od 1996 roku jest solistką Teatru Wielkiego w Łodzi . Ma w dorobku wiele partii operowych i operetkowych, m.in : Donny Anny w „Don Giovannim“, Hrabiny w „Weselu Figara“, Pierwszej Damy w „Czarodziejskim Flecie“ W.A.Mozarta, Lizy w „Damie Pikowej“ Piotra Czajkowskiego , Elwiry w „Ernanim“, Leonory w „Mocy przeznaczenia“ G.Verdiego , Micaeli w „Carmen“ G.Bizeta , Cho-Cho-San w „Madame Butterfly“ , Mimi w „Cyganerii“ i Toscę w „Tosca“ G.Pucciniego , partię tytułową w „Hrabinie“ i „Halce“ St.Moniuszki , Ulanę w „Manru“ I.J.Paderewskiego, Saffi w „Baronie cygańskim“ oraz Rosalindy w „Zemście nietoperza“ J.Straussa, Laury w „Studencie żebraku“ C.Millockera, Heleny w „Polskiej krwi“ O.Nedbala i Basię w „Krakowiakach i Góralach“ J.Stefaniego .

Repertuar sopranistki poszerza muzyka kameralna i oratoryjna , m.in. takie dzieła , jak : „Requiem“ , „Msza Koronacyjna C-dur“ W.A.Mozarta , „Requiem“ G.Verdiego , „Stabat Mater“ G.B.Pergolesiego, A.Dworaka i G.Rossiniego , IX Symfonia L.vanBeethovena , „Petite Messe Solennelle“ G.Rossiniego , VIII Symfonia G.Mahlera , „Missa Papae Johannes Pauli Secundi“ B.K.Przybylskiego (zostało dokonane nagranie płytowe podczas koncertu z Orkiestrą Polskiego Radia w Warszawie pod dyr. A.Straszyńskiego) , „Sen nocy letniej“ F.Mendelssohna , „Oratorium na Boże Narodzenie“ C.Saint-Seansa .

Nagrała wiele audycji radiowych i telewizyjnych. W 2002 roku otrzymała Dyplom Uznania od Ministra Kultury i Sztuki za rozpowszechnianie sztuki wokalnej.

Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony