Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Cezary Gójski

 

LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 cezary_gojski.jpg
Naukę gry na skrzypcach rozpoczął w wieku 7 lat w Państwowej Podstawowej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Warszawie w klasie prof. Józefa Laskowskiego. Następnie kontynuował naukę w Państwowej Szkole Muzycznej Stopnia Podstawowego i Licealnego im. Karola Szymanowskiego w Warszawie w klasie skrzypiec prof. Marka Zebury oraz Pawła Rybkowskiego.

Ukończył studia w Akademii Muzycznej im. F. Chopina, filia w Białymstoku w klasie wykł. Dariusza Garbacza. Podczas studiów czynnie uczestniczył w licznych seminariach, kursach, warsztatach i konsultacjach prowadzonych m. in. przez  N. Meyerscough, M. Rezler, T.Tomaszewskiego, K. Podejko, K. Olechowskiego, J.Staniendę.

W  tym samym czasie nawiązał stałą współpracę z orkiestrą Sinfonia Viva, w której pracuje na stanowisku koncertmistrza.

W 2004 roku zdał pomyślnie egzamin i podjął pracę w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Pracował tam do roku 2009, gdzie przez ostatnie 2 lata pełnił funkcję I skrzypka – I głos.

Od 2012 roku objął stanowisko koncertmistrza w Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży.
Oprócz gry w  zespołach kameralnych i orkiestrach realizuje się również jako solista . Do ważniejszych występów zalicza się wykonanie koncertu skrzypcowego fis - moll op.14 Henryka Wieniawskiego  z towarzyszeniem orkiestry Opery i Filharmonii Podlaskiej , koncertu  d-moll na dwoje skrzypiec J.S.Bacha BWV 1043 z orkiestrą Sinfonia Viva , koncertu  G-dur Josepha Haydna z muzykami Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży, a także  koncertu na skrzypce solo i orkiestrę smyczkową Romualda Twardowskiego w 2015 roku podczas koncertu wieńczącego  Warszataty Orkiestrowe Ars Musica w Suwałkach.
Jako solista współpracował z takimi dyrygentami jak : Marek Pijarowski,Michał Klauza, Tomasz Radziwonowicz, Jan Miłosz Zarzycki  czy Łukasz Borowicz.

Dodatkowo w roku 2007 rozpoczął pracę pedagogiczną na stanowisku nauczyciela skrzypiec w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Suwałkach. Równocześnie w wyżej wymienionej szkole prowadzi zespół orkiestrowy.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony