Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Artur Grudziński - fortepian


Ukończył Liceum Muzyczne w Bydgoszczy w klasie fortepianu. Następnie Wychowanie Muzyczne na WSP w Bydgoszczy i jednocześnie Wydział Dyrygentury na Akademii Muzycznej w Poznaniu. Pracę rozpoczął na etacie korepetytora i asystenta w Operze NOVA w Bydgoszczy. W tym czasie – podejmował pierwsze próby na polu muzyki jazzowej i rozrywkowej. Rozpoczął stałą współpracę z PSJ w Bydgoszczy,Artur Grudziński Estradą Stołeczną w Warszawie oraz agencjami ZPR i PAGART.

Lata 1986-1999 to okres koncertów w niemal całej Europie oraz Ameryce Płn. między innymi z Marylą Rodowicz, Ewą Bem, Lorą Szafran, Danutą Błażejczyk.  Z orkiestrą Big Warsaw Band (jako orkiestrą festiwalową) wielokrotnie brał udział w festiwalach w Opolu, w Zielonej Górze (Festiwal piosenki radzieckiej, Festiwal piosenki zjednoczonej Europy) w Koninie, w Zamościu (Festiwal wokalistów jazzowych) w Białymstoku, Białej Podlaskiej, Płocku (Festiwale „MALWY”), w Łodzi (Festiwal muzyki filmowej), we Wrocławiu (piosnka aktorska), w Krakowie (Festiwal piosenki studenckiej).

Jego działalność artystyczna także oprawa muzyczna z własnym zespołem kilkunastu Festiwali i Konkursów młodzieżowych i dziecięcych w kraju i za granicą (Czechy, Niemcy ). Ma na koncie kilkaset koncertów i rejestracji radiowo-telewizyjnych z czołówką sceny muzycznej: Andrzej Zaucha, Czesław Niemen, Ryszard Rynkowski, Michał Urbaniak, Urszula Dudziak, Danuta Rinn, Marek Bałata, Mietek Szcześniak, Krystyna Prońko, Mariusz Klimek, Grażyna Łobaszewska, Zbigniew Wodecki, Anna Maria Jopek, Dorota Miśkiewicz, Irena Jarocka, Natalia Kukulska, Edyta Geppert, Helena Vondraćkova, Boney M., Skaldowie, Formacja Nieżywych Schabuff, Desu i inni.

Od 1993 do chwili obecnej bierze udział w realizacjach teatralnych w Bydgoszczy, Toruniu, Grudziądzu, Opolu i w Warszawie (Komedia, Roma, Rampa) jako muzyk wykonawca, aranżer, a także jako kierownik muzyczny .Współpracuje z takimi reżyserami jak: Krzysztof Kolberger, Andrzej Strzelecki, Wojciech Kępczyński, Janusz Józefowicz, Janusz Rzeszewski, Adam Hanuszkiewicz, Andrzej M. Marczewski, Marian Pysznik.

Występował z Aliną Janowską, Barbarą Wrzesińską, .Krystyna Sienkiewicz, Ewą Złotowską, Joanną Trzepiecińską, Michałem Bajorem, Arturem Żmijewskim, Januszem Zakrzeńskim, Wiktorem Zborowskim i innymi.

Od 2001 do 2005 był współrealizatorem popularnego programu Śpiewające Fortepiany. Od 2002 do 2006 był współtwórcą i wykonawcą nadawanych „na żywo” muzycznych programów młodzieżowych: Teleranek i Songowanie na ekranie.

Na przestrzeni dwudziestu paru lat zawodowej pracy napisał około 150 kompozycji – piosenek, ilustracji filmowych i reklam radiowo-telewizyjnych oraz około 2200 aranżacji (playbacki oraz partytury orkiestrowe).

Należy wraz z Ernestem Bryllem, Tadeuszem Wożniakiem, Krzysztofem Daukszewiczem, Markiem Ałaszewskim, Zofią Czernicką, Krzysztofem Kolbergerem do Rady Artystycznej przy Stowarzyszeniu Niesienia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym oraz do Rady Programowej wspomagającej działania pionu kulturalnego w Ministerstwie Obrony Narodowej.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony