Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Anna Kowalewska
 

Ania w czerwcu 2016 roku ukończyła 12 lat. Chodzi do V klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie. Chodzi do IV klasy Szkoły Podstawowej nr 9 w Kutnie.LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 anna_kowalewska.jpg Ania nie tylko doskonale śpiewa, ale gra też na skrzypcach (fot. Ewelina Marciniak)

Ania śpiewa od zawsze, praktycznie gdy zaczęła mówić, to i śpiewać. Jej szczególny talent ujawnił się już w przedszkolu, gdzie śpiew połączyła z tańcem. Występowała w Przedszkolu Miejskim nr 16 w Kutnie, grając główne role, zarówno jako wokalistka, jak i recytując wiersze. Dlatego też trafiła na przesłuchanie do Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie, do grupy wokalnej prowadzonej przez Panią Katarzynę Rojewską, która chętnie przyłączyła ją do grupy śpiewających dzieci.

Od pierwszej klasy równolegle uczęszcza do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Kurpińskiego w Kutnie, do klasy skrzypiec. W tej szkole również odnosi sukcesy oraz gra główne role w wystawianych tam przedstawieniach.

W sekcji wokalnej Domu Kultury w Kutnie występuje jako solistka oraz w zespole Abrakadabra, osiągając sukcesy w wielu konkursach i na kilku festiwalach.

Najważniejsze sukcesy solowe Ani to: I miejsce w 2012 roku, II – w 2013 i ponownie I lokata – w 2014 r. w Wojewódzkim Festiwalu Piosenki Aleksandrowskiej „ Wiosna”; I miejsce i Złota Róża w 2011 roku, wyróżnienie w 2013 i II miejsce oraz Srebrna Różna w 2014 roku na Ogólnopolskim Festiwalu „Kwietnik”. Dziewczynka jest też laureatką dwóch edycji (2013 i 2014) Wojewódzkiego Festiwalu Piosenki „Rozdźwięki”. Ania cieszy się też z laurów, zdobytych z zespołem ABRAKADABRA.

W 2013 roku na Międzynarodowym Dziecięcym Festiwalu Piosenki i Tańca w Koninie grupa zajęła III miejsce i zdobyła Brązowy Aplauz. Również 2 lata temu na Międzynarodowym Festiwalu „Folkowe Inspiracje” w Łodzi ABRAKADABRA uplasowała się na I miejscu. Są też wspólne sukcesy z międzynarodowych aren. W 2014 roku zespół zajął II miejsce na Międzynarodowym Festiwalu „Magia Italiana” w Rimini, we Włoszech.

Ania uczestniczy również w wielu konkursach organizowanych w szkole podstawowej oraz w szkole muzycznej, odnosząc niemałe sukcesy. Są to konkursy: recytatorskie, teatralne i przedmiotowe – z języka angielskiego, polskiego, matematyki i z muzyki). W 2014 dzieci wokalnej sekcji Młodzieżowego Domu Kultury w Kutnie wystawiły musical pt. „Akademia Pana Kleksa”, w którym Ania zagrała jedną z głównych ról – Rezedę.

Zajęcia szkolne i pozaszkolne pochłaniają bardzo wiele czasu i pracy, ale mimo to dziewczynka codziennie znajduje chwilkę, by pobawić się z ukochanymi kotami – Tośką i Beniem. Jej ulubionymi szkolnymi przedmiotami są: muzyka, matematyka i przyroda. Na razie Ania nie ma sprecyzowanego zdania, kim chciałaby być w przyszłości, gdyż w zależności od okoliczności jej zainteresowania wciąż się zmieniają. Jednak najbardziej lubi śpiewać i czytać książki, które pochłania w każdej wolnej chwili.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony