Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Anna Borzyszkowska  - mezzosopran

Studiowała w Akademii Muzycznej w Poznaniu w klasie śpiewu solowego prof. Antoniny Kaweckiej oraz w Akademii Muzycznej w Łodzi w klasie prof. St. Heinbergera. Studia ukończyła w 1993 r.  Od 1994 r. związana z Teatrem Muzycznym w Łodzi, gdzie debiutowała partią Czipry w operetce Baron Cygański J. Straussa. Zarówno jako Czipra w Baronie Cygańskim, jak i Książę Orlovski w Zemście Nietoperza J. Straussa występowała na największych scenach muzycznych Niemiec, w tym w Filharmonii Berlińskiej i Filharmonii Monachijskiej, zyskując gorący aplauz publiczności.

W swoim repertuarze ma szeroki wachlarz ról charakterystycznych – począwszy od postaci bajkowych (Pinokio z bajki Pinokio i Gerda w Królowej Śniegu), poprzez komediowe (Weronika z Porwania Sabinek F. Schonthana), po tragiczne (Fermina z Człowieka z La Manchy D. Wassermana).

Artystka prowadzi także szeroką działalność koncertową, wykonując arie i duety operowe i operetkowe. Jest również wykonawczynią dzieł oratoryjno-kantatowych.
Organizator nie odpowiada za treść biografii artystów umieszczonych na stronie internetowej.

Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony