Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Anna Barska

 
Śpiewaczka operowa obdarzona lirycznym głosem sopranowym o szlachetnym, ciepłym brzmieniu. Urodzona Lublinianka. LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 anna_barska.jpgTutaj też rozpoczęła swoją edukację muzyczną w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. T. Szeligowskiego w klasie fortepianu, otrzymując dyplom muzyka instrumentalisty. Ponadto absolwentka Instytutu Muzykologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego w klasie dyrygentury chóralnej. W 2010r. ukończyła z wynikiem bardzo dobrym studia na Wydziale Wokalno – Aktorskim Akademii Muzycznej w Katowicach, w klasie śpiewu solowego prof. H. Skubis – Kalemby.

Podczas studiów muzycznych brała udział w koncertach kameralnych, spektaklach operowych. W 2010r. kreowała postać Almireny w operze „Rinaldo” G.F.Haendla w ramach V Festiwalu im. G.G.Gorczyckiego. Swoje umiejętności wokalne doskonaliła na Kursie Wokalnym W Krynicy i Mistrzowskich kursach prof. R. Karczykowskiego i prof. A. Słowakiewicz – Wolańskiej.

Artystka wykonuje muzykę wokalną różnych epok i stylów. W swoim repertuarze posiada utwory z gatunku muzyki sakralnej, oratoryjno – kantatowej, operowej, operetkowej oraz pieśniarskiej. Oprócz działalności artystycznej zajmuje się także prowadzeniem zajęć i warsztatów z zakresu indywidualnej oraz zbiorowej emisji głosu. W latach 2015-2016 prowadziła zajęcia z emisji głosu w chórze Pueri Cantores Lublinenses.

Od 2015r. jest solistką Teatru Muzycznego w Lublinie, gdzie kreuje role: Christine Daee w musicalu Phantom M.Yestona, Arseny w Baronie cygańskim J. Straussa, Madzi w farsie muzycznej Porwanie Sabinek F. i P. von Schothan i Madleine w Balu w Savoyu P. Abrahama. Bierze także udział w koncertach: Miłość, zdrada i kłopoty, Paryż Północy, Queens of Opera, Noc w Operze.

W swoim dorobku artystycznym posiada, wydaną w 2014r. solową płytę, prezentującą dzieła muzyki sakralnej. Od 2016r. należy do Stowarzyszenia Polskich Artystów Muzyków.
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony