Festiwal Muzyczny w KutnieFestiwal Muzyczny w Kutnie  
Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015	Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2015

Aneta Salwińska (Janiszewska)
 

Edukację  muzyczną  rozpoczęła  w  wieku 8 lat, a od 1994 roku uczęszczała do Zespołu Szkół Muzycznych im. Stanisława Moniuszki w Łodzi. Ukończyła szkołę muzyczną I stopnia w klasie fortepianu. LetniFestiwal.pl, Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2010 aneta_salwinska.jpgSzkołę muzyczną II stopnia, w której rozpoczęła naukę gry na harfie pod kierunkiem Doroty Szyszkowskiej, a następnie Beaty Tarnowicz-Kamińskiej, ukończyła z wyróżnieniem.

W 2011 roku ukończyła studia w klasie harfy prof. Helgi Storck w Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. W latach 2008-2011 studiowała na Uniwersytecie Mozarteum w Salzburgu (Austria) w klasie prof. Helgi Storck, także na wydziale Pedagogiki Instrumentalnej.

Obecnie jest doktorantką na studiach III stopnia w Akademii Muzycznej w Katowicach.

Brała udział w wielu kursach mistrzowskich (m.in. prof. Helgi Storck, prof. Klausa Storck, prof. Cristiny Bragi, prof. Imogen Barford, Parka Stickney’a).

Jest laureatką programu stypendialnego Marszałka Województwa Łódzkiego.

W 2009 roku występowała na Festiwalu Dialogu Czterech Kultur. W ramach III Międzynarodowego Festiwalu Harfowego w Katowicach „Hommage à Chopin” w 2010 roku, poprowadziła warsztat na temat „Transkrypcji Chopina na harfę”. Pracowała także w biurze organizacyjnym kolejnych dwóch edycji Festiwalu, jednocześnie wykonując koncerty zarówno podczas Międzynarodowych Barokowych Dni Harfy w Katowicach w 2011 r., jak i w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Harfowego "Jazz, dress & stress".

Koncertuje jako solistka (m.in. Sinfonia concertante na flet,harfę i smyczki A. Panufnika wraz z Łukaszem Zimnikiem; Koncert podwójny na harfę i wiolonczelę K. Meyera z towarzyszeniem Śląskiej Orkiestry Kameralnej - wraz z Adamem Krzeszowcem (wiolonczela), Sonata na harfę solo A. Caselli w ramach Festiwalu Towarzystwa im. Karola Szymanowskiego, Introdukcja i Allegro M. Ravela wraz z Kwartetem Śląskim, solowe koncerty z towarzyszeniem orkiestry na scenie Filharmonii Łódzkiej w cyklu Młodzi w Łodzi; w sali koncertowej Akademii Muzycznej w Katowicach - koncert Harfowy Nokturn), w zespołach kameralnych oraz w orkiestrach (m.in. współpraca z Teatrem Wielkim w Łodzi, Collegium Musicum w Salzburgu, Filharmonią Opolską, Śląską, Rzeszowską, Dolnośląską, Poznańską oraz Płocką Orkiestrą Symfoniczną).
Festiwal Muzyczny w Kutnie
  © X Letni Festiwal Muzyczny Kutno 2019
      Stronę wykonał Netstar Kutno
Logowanie administratora stronyMapa stronyLogowanie administratora strony